h1

מפת חנויות היין והאלכוהול בחיפה

יולי 25, 2010

או: לאן אני מעביר את המלגה. שתי חנויות שאני קונה בהן בחיפה, ועוד תוספת קטנה – מסודרות לפי הוותק בעיר:

הספשל רזרב בהנהלת אנדרי סוידאן, פועל זו השנה השבע-עשרה. ההתמחות של החנות היא בדברים מיוחדים ולא מוכרים. בגזרה הישראלית זה בא לידי ביטוי במגוון יקבים שחלק משמותיהם יתקילו גם חובבי יין רציניים כגון לוריא, ג'סקלה, ענתות, גינתון, נמרוד ועוד – ביניהם אפשר למצוא פנינים אמיתיות כמו יקב ענבא שזו החנות היחידה בארץ למיטב ידיעתי שמוכרת את היין. גם בגזרת היבוא הדגש הוא על המיוחדים: ראשית החנות מייבאת בעצמה יינות מפורטוגל שכוללים יינות מוצלחים ומעניינים שנותנים תמורה למחיר בטווחים של 40 ש"ח ועד 200+ (רשמים מהיינות, מהפורטים, ומהסדרות הגבוהות). שוב, זה המקום היחיד בארץ שאפשר להשיג בו את היינות האלה. עוד בגזרת היבוא – בחנות לא תמצאו יינות של היבואנים הגדולים ובמקומם אפשר למצוא יינות של יבואנים קטנים כמו קיפיס והגפן לצד יבואני בוטיק כמו הדושמרש וג'יאקונדה. מהארץ ומחו"ל החנות מחזיקה מלאי מעניין של יינות מתיישנים – מיראון ועד בורדו – חלקם במחירים אטרקטיביים.

מעבר למבחר היינות, הייחוד האמיתי של הספשל רזרב הוא היותו מרכז הדרכה פעיל. כל יום חמישי מאז שאני מכיר אותו נערכת בו טעימה מודרכת בנושא מסוים (ארכיון פוסטים), מספר פעמים בשנה יש ירידים של יינות ישראליים או זרים, הרמת כוסית ביום ההולדת של החנות, בבוז'ולה ועוד. בין לבין נערכים במקום קורסי יין למתחילים ולמתקדמים שכוללים גם טעימות פגמים וסיור ביקב. גרעין קשה של קומץ עשרות לקוחות קבועים מאפשר לשווק את היינות המיוחדים מפה לאוזן, ולא אחת התבקשתי מחברים מהמרכז לקנות עבורם מהמגוון הפורטוגזי, מענבא או מבקבוקים אחרים שאין להשיג. לצד כל היין אפשר למצוא הרבה מהמסביב, עם מעדניית גבינות איכותיות מהארץ ומהעולם, שמני זית, שוקולדים, כוסות רידל ועוד.

שעות פתיחה:  א 9:00-19:00, ב-ד 9:00-21:00 (או יותר) ה 9:00-23:00, ו 8:00-16:00  חניה: החזר לחניון מרכז פנורמה בכל קניה

מרכז פנורמה – שדרות הנשיא 109, חיפה. טלפון: 04-8361187 אימייל ורשימת תפוצה: suidan%netvision.net.il (להחליף את האחוז בשטרודל)

היין והסיגר בהנהלת אייל כץ

שבע דקות הליכה מהספשל רזרב – ומגלים שמדובר ב-ין ויאנג – שתי גישות שמשלימות זו את זו. כאן מדובר בחנות גדולה, עם ותק של שבע שנים במיקומה הנוכחי, שכוללת מבחר רחב שכולל את היקבים הגדולים והיבואנים הגדולים. "יין טוב זה יין שעובר הרבה בקופה, ושהלקוחות מרוצים ממנו", ממצה את הגישה המסחרית של המקום, שממנף מגוון טקטיקות בשביל להשיג את המחירים הטובים ביותר שהם מצליחים (עוד משפט מצוטט).

בגזרת היין – הכרם ושקד עם המבחר הישראלי והזר שלהם מתחרים על המדפים, אבל לא חסר יקבים קטנים אבל מהז'אנר היותר מיינסטרימי – ויתקין, קלו דה גת ועוד. במרכז החנות יש דוכני 3 ב-100 ו-4 ב-100 שכוללים גם דברים מוצלחים כמו יין הבית הנוכחי שלי ועוד. בחנות מצאתי את המחירים הכי טובים שראיתי ליינות כמו רמת הגולן (עדיין 99 לירדן ק"ס), הרי גליל (עדיין 79 ליראון) ויקבים נוספים. בנוסף, לחנות מבחר גדול של אלכוהול, ואחרי הפסאודו-רפורמה במס אפשר עדיין למצוא מגוון יותר מסביר של מאלטים בפחות מ-300 ש"ח (גלנפידיך 12 ב-200, למשל) ואם לא קונים בדיוטי פרי זה כנראה המקום המשתלם ביותר. עוד במקום – מבחר לא מבוטל של בירות מעניינות.

שעות פתיחה: א-ה 10:00-21:00, ו 9:00-15:00 , חניה: כל קניה מזכה בהחזר על שעת החניה הראשונה בחניון האודיטוריום

קניון האודיטוריום – שדרות הנשיא 134, חיפה. טלפון: 04-8104757

מחלקת היין בסטופמרקט יגור בהנהלת אורי דמסקר – אתר , סקירה ישנה בבלוג

תגידו שזו לא באמת חנות יין, תגידו שתנאי האחסון שם אולי פחות טובים, תגידו שזה לא אותו דבר בין הדוכן של הפסטות לקפואים – אבל – בין אם תרצו להודות ובין לא – קמה שם אימפריה. העדר מגבלת הכשרות ביחס לסופרים אחרים, מאפשרת למחלקה להחזיק מבחר מרשים, עם ייצוג לספרד, איטליה, צרפת, אוסטרליה, דרום אמריקה ועוד. במגוון הישראלי אפשר למצוא שם יינות החל מיין החתונות של תשבי ועד יינות היוקרה של היקבים הגדולים והקטנים, בהם לא תפספסו את מרגלית, בלאק טוליפ, RSR ועוד. המבחר הולך ותופח, ונראה שהתנועה שם רק גוברת. למה אימפריה? כי כנראה שגם אם אנשים לא באו לקנות יין אלא מצרכים – אם תעמיד בפניהם מבחר יינות בטווח מחירים רחב, בצירוף ייעוץ מקצועי – תצליח למכור להם יפה יין, כולל יינות יוקרתיים לאנשים שהם לא בהכרח קהל היעד הרגיל והמוכר למוצרים כאלה. במחלקה – חלק מהמחירים ומהמבצעים תחרותיים עם המתחרים וחלק פחות (במיוחד בטווח ה-35-50 ש"ח). גם במקרים שפחות – מצאתי ששעות הפתיחה הגמישות שוות לפעמים את ההפרש במחיר.

שעות פתיחה: א, ב, ש 09:00-22:00;  ג,ד 09:00-22:30;  ה 09:00-23:30; ו 07:30-22:30; חניה: חופשית בשפע. מספר טלפון של החנות 04-8299-888. שעות הפתיחה עודכנו כאן ביולי 2011.

טלפון: 052-2791698 , אימייל: wine-stopmarket%nana.co.il (להחליף את האחוז בשטרודל)

7 תגובות

 1. פוסט מעולה!


 2. ראשית כל, תודה על הכתבה האובייקטיבית.
  אם יורשה לי, אבקש לציין מספר עובדות לגבי הסטופ מרקט:
  בחנות תחלופה של בין 10,000 ל – 20,000 בקבודים בחודש עם אספקה סדירה מדי שבוע של יינות אשר אוחסו בתנאים נאותים.
  הסופר ממוזג והטמפרטורה בו אינה גבוהה.
  יינות רמת הגולן ויראון נמכרים אצלינו במחירים זהים לחנויות מתחרות!
  הרבה מהלקוחות מגיעים גם ממקומות מרוחקים כמו טבריה וחדרה בראש וראשונה בגלל מחלקת היין והמגוון.
  ניתן למצוא מבצעים שונים בחנויות השונות אך באופן כללי, אנו עומדים בתחרות ולעיתים מכתיבים מחירים אטרקטיביים יותר.
  יינות הגפן משווקים גם אצלינו ובנוסף, יינות יחודיים אך ורק למחלקת היין של סטופמרקט הזוכים לשבחים ולהערכה רבה מצד מבקרי היין הבינלאומיים. מוצא היינות – ארגנטינה, צ'ילה, ספרד,צרפת ואיטליה – יינות איכות המשווקים במחירים ללא תקדים! ובפער מחירים ניכר ממחירי חנויות היבואנים.


  • ת'אמת היום ביקרתי בחנות של דרך היין, והטמפרטורה שם לא הייתה קרה במיוחד. אומנם ממוזג אבל לא מספיק בשביל יינות שאמורים להתיישן. ולגבי יינות "צעירים יחסית" לא רואה הבדל בין סופר לכל חנות אלכוהול אחרת.


 3. אחלה פוסט. כמה אנשים חיים בחיפה ושותים יין? :)


 4. […] סיום – השורה התחתונה. מי קונה ויסקי בארץ בכלל? ביין והסיגר, אחת משתי החנויות החביבות עלי – בעל הבית השתגע […]


 5. […] Casa Santos Lima, Sousao 2006 – יישנתי שנתיים בסבלנות את האבא הגנטי של זן הארגמן, והוא מתנהג כמו בפעם הקודמת. פרי נעים ללא טיפה של בשלות, טאני במידה וממשיך להתנהג כמו ערס בתחום המרירות והחריפות. מחוספס, מעניין ומלא אופי – אולי על חשבון נגישות. החברים שלא כ"כ מתעניינים ביין אהבו ביחס של שלוש נגד אחת, אבל כולם טענו שזה יין לא רגיל. התחנה הבאה: Tinto Cao של אותו היקב שאני מיישן במקביל (85 ש"ח, יבוא של הספשל רזרב בחיפה) […]


 6. בעקבות עניין הציבור המגיע מגוגל התקשרתי לסטופמרקט ועדכנתי את שעות הפתיחה.להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s