h1

לחם, 2 חלב, וריוחה 98'

יוני 21, 2007

ביקור קצר בסופרמרקט הגדול והחדש בצומת יגור – הסטופ מרקט כלל הפתעה מעניינת בדמות מחלקת היין. שבוע וחצי אחרי שקטלתי את מצב היין ברשתות השיווק אני נתקל בדוגמה הפוכה. לא, היינות לא מאוחסנים בחושך ובשכיבה, אבל-

מבחר היין הגדול ביותר שראיתי מחוץ לחנויות יין, והוא משתרע על טווח רחב של סגנונות ומחירים. מלבד דברים מקומיים ומוכרים כמו כל הפורטפוליו של רקנאטי (כולל ספיישל רזרב), קלו דה גת (כולל סיקרא), רזרבים של מרגלית, טוליפ (כולל הפורט), ועוד, ניתן גם למצוא יינות שאבלי, מדף ריוחה (כולל בקבוק מ-98', ומרקס דה רסקל רזרבה 02 בבקבוק מגנום!), ריזלינג גרמני, מבחר של קיאנטי, קאוות, פורטים ועוד. לצידם גם בקבוקים פשוטים כמו ד'ארנברג, קסילו דה מולינה, לינדמנ'ס קאוורה ועוד.

סידור הגיוני וידידותי (בניגוד למשל לטיב טעם בקריות), לפי איזורים (ישראל, איטליה, ספרד, צרפת וכו'), לפי יקבים, דרגות ורמות מחיר.

 המחירים עדיין לא מגיעים לחנות יין, אבל בהחלט לא ההגזמה שרואים בסופרמרקטים. אני מעריך שהמחירים נעים בין מחיר חנות יין לעד כ-15%-20% יותר. דוגמאות למחירים, ירדן ק"ס 03 – 115, גמלא פינו נואר כ-52, גולן ק"ס כ-41, דלתון רוזה 40, סיקרא ב-180. בסה"כ אי אפשר להגיד שזה זול במיוחד, אבל בהחלט מחירים סבירים, ואפשר למצוא גם דברים שמתחרים בחלק מחנויות היין.

חלק גדול מהיינות מיובא ע"י האחים שקד (דרך היין), ולדעתי זו לא רק דריסת רגל שלהם בצפון אלא הזדמנות למצוא חלק מהיינות שהם מייבאים באיזור. ניכר שבבחירת היינות ואופן סידורם עמדה מחשבה של איש מקצוע. מצד שני כמה שינויים קטנים כמו הורדת טמפ' המזגן באיזור בכמה מעלות, השכבת חלק מהבקבוקים הטובים יותר (לא מצריך שינוי במדפים לדעתי) והפחתת התאורה החזקה על המדפים הייתה יכולה להוסיף הרבה למקום. בנוסף, איש מקצוע שיסתובב שם וייתן עצות והמלצות יוכל לשפר את השירות.

את מירב קניות היין שלי אני משאיר בחנויות מקצועיות. את איכות האחסון, המחיר, הייעוץ המקצועי, האירועים והטעימות הסטופ מרקט עדיין לא מציע, אבל כשצריך בטווח נסיעה קצרה קניה זריזה בטווח של עד 70 שקל, ביינות לא מבוגרים – לדעתי מדובר בבחירה נוחה וטובה, שגם פתוחה 7 ימים בשבוע.

12 תגובות

 1. לצערי, בעת ביקורך כנראה לא נכחתי במחלקה.
  אני נמצא בדרך כלל מהשעה 11.00 עד 19.00 שהן השעות בהם קיימת תנועת קונים גבוהה. יתכן כי בהמשך אשנה את לוח זמני הנוכחות. כאשר אני נמצא, ניתן בהחלט לקבל יעוץ מקצועי!
  לגבי המחירים, בתחילת החודש הבא יתומחר כל המגוון מחדש כך שהמחירים יהיו מתאימים יותר לאיזור. מדובר על הוזלות בסדר גודל של עד 20 אחוז. למגוון המבצעים יתווספו יינות רבים.
  בנוסף, יתווספו גם יקבי בוטיק איכותיים נוספים ובמשך הזמן, יחולו שינויים במגוון יינות חו"ל ויתווספו יינות של ספקים נוספים. בכווניתנו להכניס מקרר יינות ולשמור בו את היינות האיכותיים והיקרים. אנו עורכים טעימות מדי שישי ושבת ולעיתים אף מציעים טעימות בימי חול ובדרך כלל מציעים זאת ללקוחות אשר באמת מגלים התעניינות ביין ולא רק בטעימתו. קח בחשבון כי מדובר בסופו של דבר בסופר מרקט בו מסתובבים גם לקוחות אשר אינם מתעניינים ביין אלא בטעימתו גרידא. אני מתייחס בכובד ראש לשינויים הנדרשים אשר הזכרת. בסופו של דבר, המחלקה פועלת חודש ומחצה בלבד.
  בעוד כחודש וחצי מתוכנן להפתח קורס יין בסיסי אשר יתקיים במבנה הנמא בקיבוץ יגור או בחדר האוכל הגדול הנמצא בסופר עצמו. בנוסף, מתוכננים ערבי טעימה של יינות פרמיום ויינות שונים. מנהל הרשת מתייחס בכובד ראש לשינויים הנדרשים וכאשר ימצא הזמן המתאים, נחל בשינויים והפיכת המחלקה למחלקת יין מקצועית ממש כמו בחנויות היין.
  אז…. גלו מעט סבלנות וצפו בברכה לבאות.
  בברכה
  אורי.


 2. הרושם הראשון שלי כשהסתובבתי במחלקה היא שידו של איש מקצוע נמצאת מאחורי העניין. התגובה שלך כאן רק מחזקת את הרושם הזה.

  חלק מהביקורת שכתבתי נוגעת להבדל בין סופרמרקט לבין חנות יין, אבל בכל הנוגע לסופרמרקטים אין ספק שהצבתם רף חדש. גם מחיר היקר בכמה שקלים מחנות יין עדיין יכול להשתלם כשאפשר לצרף את הקניה לקנית המצרכים השבועית בלי לנסוע במיוחד לחנות, וכמו שכתבתי – יש מחירים שיכולים גם להתחרות בחנויות יין.

  שיהיה בהצלחה, אמשיך לעקוב ואבוא לבקר בהזדמנות.


 3. אשמח לפגוש אותך. מאחר והנני עובד גם בשישי-שבת, אני לוקח יום חופש בראשון או שני. בנוסף, אני נמצא בדרך כלל בשעות בהם קיימת תנועת קונים ערה. הסניף פתוח מעל 16 שעות ביממה ואין באפשרותי להיות נוכח כל יום לפרק זמן כה ארוך. כאמור, בחודש הבא כל מוצרי החנות יתומחרו מחדש ורמת ההנחות תנוע בין 10-20 אחוז כך שלא נהיה יקרים ממרבית חנויות היין. אני זקוק לתקופה מסויימת על מנת לקבוע מה ישאר במגוון ומה יוחלף על ידי מוצרים אחרים. לשמחתי, קיימים לקוחות ליינות הפרמיום אשר מבצעים קניות במאות ואף באלפי שקלים. אט אט הנני צובר לקוחות קבועים אשר למדו לסמוך על המלצותי והינם שבעי רצון הן מהשרות וההמלצות. חשוב להדגיש שמדי שבוע אני מקבל 2-3 פעמים אספקה ושכל היינות מאוחסנים אך ורק במחלקה ולא במחסן שבו אין תנאים הולמים. תודה על הפרגון ועל הבקורת המועילה.
  בברכה
  אורי 052-2791698


 4. היי, שמחתי מאוד לפגוש אותך במחלקת היין של סטופמרקט יגור ולדעת מי עומד מאחורי המילים. הנני שמח לבשר כי בוצעו מספר שינויים כגון: הוספת מקרר יינות, הצבת חלק גדול מהבקבוקים בשכיבה ובנוסף, הורדת מחיר של חלק ניכר מהיינות בשיעור של עד 30%. תהליך עדכון המחירים ימשך והנני מקווה שבעוד שבוע ימים מהיום נסיים את המלאכה. בנוסף, בקרוב יצטרפו יינות בוטיק נוספים למגוון וכנראה שנתחיל בפעילויות שונות בדומה לחנויות יין.


 5. להלן רשימה חלקית של המחירים החדשים:
  מרקז דה רסקל 2002 99.99
  רופינו קיאנטי דוקאלה 99.99
  פייר ריזלינג אלזס 69.99
  פייר סילבנר 49.99
  פייר גורצטרמינר 89.99
  קאווה קריסטאלינו 39.99
  אנגובס בטרפללי – אוסטרליה 29.99
  מרקז דה רסקל רואדה 59.99
  לואי ז'אדו שבלי 109.99
  בטרפליי אוסטרליה 29.99
  ביר קרוסינג אוסטרליה 42.99
  סיירה קאנטאבריה טינטו 54.99 (בהמשך: 2 ב 99.99)
  ד"ר לוסן ריזלינג גרמניה 49.99
  רופינו קיאנטי DOCG 46.99
  רופינו קיאנטי סופריורה איל לאו 49.99
  רופינו נל פונטה 46.99
  לואי ז'אדו בורגון פינו נואר 79.99
  שאטו לה קלו דה סאן ז'אק 59.99
  מרקז דה רסקל 1844 49.99
  לה קונסולטה – פינקה לה סליה 29.99
  מונדאבי קליפורניה פרייבט סלקשיין 74.99
  נוטאג' היל אוסטרליה 39.99
  מואיקס מאדוק בורדו 69.99
  מואיקס לוסנט סנט אמיליון 79.99
  קיאנטי ריקאסולי 36.99
  וולף בלאס אוסטרליה 2 ב 68
  וונטה קליפורניה 39.99
  טוליפ ג'סט קברנה 54.99
  טוליפ פורט 99.99
  על כל רכישה של 2 יינות טוליפ, 2 בקבוקים, בקבקוק גרפה טוליפ מתנה.
  ומבצעים נוספים של לינדמנס והארדיס אוסטרליה, דון לוצ'יאנו ספרד, סדרת שחר – רמים ועוד.
  בקימים הקרובים, עידכונים ומבצעים נוספים.
  כל היינות באספקה טרייה בלבד אל מדפי מחלקת היין הממוזגת וללא אחסון במחסן.
  רוב הבקבוקים מאוחסנים בשכיבה.
  בברכה
  אורי 052-2791698


 6. אורי שלום, תודה על העדכון,

  האם המחירים כבר בתוקף?


 7. המחירים כבר בתוקף! בקרוב עדכונים ומבצעים נוספים.
  לאחרונה קיימתי פגישות עם אנשי יקב ברבדו ואבידן. מקווה להוסיפם למגוון וכן, את סוסון ים, תבור ועוד.
  בנוסף, יתווספו למגוון יינות של ספקים נוספים.
  אני מקווה להתחיל בערבי טעימות במהלך חודש זה.
  בברכה
  אורי


 8. אשתדל לבוא להצטייד לפני סוף השבוע…


 9. יום ד השבוע הוא היום החופשי שלי. אשמח באם תבקר ביום ובזמן שאני נמצא. אשמח לקבל הערות לגבי השינויים אשר ביצעתי.


 10. מחירי יינות רמת הגולן ימכרו בימים הקרובים במחירים להלן:
  ירדן קברנה סוביניון 2003 – 99 ש"ח
  ירדן מרלו – כ 85 ש"ח
  ירדן סירה וירדן פינו נואר – 85-90 ש"ח
  גמלא קברנה סוביניון – 69-71 ש"ח
  בנוסף, יעודכנו מחירי כל היינות מסדרת גמלא, גולן ושיאון וימכרו במחירים מצויינים!
  ירדן הר חרמון אדום – היקב העלה באופן חד את מחירו. מאחר ואיננו מחזיקים מלאי במחסן אלא מקבלים אספקה שבועית שוטפת, נפסיק את שיווקו לפרק זמן מסויים עד אשר המחיר בשוק יתייצב סביב המחיר החדש 42.5 ש"ח!
  שיאון אדום ימכר במחיר של כ 29 ש"ח
  גולן קברנה במחיר של כ 40 ש"ח.


 11. ההודעה למעלה מתייחסת למחלקת היין בסטופמרקט יגור.
  בנוסף, יעודכנו מחירי יינות ברקן וסגל וניתן יהיה להשיג את סדרת ריזרב של ברקן בבקבוקים של 500 מ"ל. המחיר הסופי עדיין לא נקבע אך יהיה אטרקטיבי.


 12. […] מחלקת היין בסטופמרקט יגור בהנהלת אורי דמסקר – אתר , סקירה ישנה בבלוג […]להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s